Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.


(question) Witwiser ne yapar?

Witwiser yüz yüze gerçekleştirilen değerlendirme sürecinin online şekilde yer ve zaman bağımsız yapılabilmesine yardımcı olur. 

Sana atanmış sınavı dilediğin zaman dilediğin yerde çözerek zamanını daha efektif kullanabilirsin.(question) Witwiser Chrome eklentisini neden yüklemeliyim?

Witwiser online olarak gerçekleştireceğin sınavı güvenli bir şekilde gerçekleştirmeni sağlar.

Witwiser bilgisayarına farklı bir uygulama yüklemeyi gerektirmeden Google Chrome tarayıcısı ile entegre çalışır.  Bu sayede bilgisayarına 3. Parti bir uygulama yüklemen gerekmez.(question) Witwiser Chrome eklentisi sınav dışında çalışıyor mu?

Hayır çalışmıyor. Witwiser Chrome eklentisi sadece sınav anında gereklidir. Sınav sonrası istersen eklentiyi silebilir ya da pasif hale getirebilirsin.(question) Witwiser bilgisayarımdaki dosyalarıma erişebilir mi?

Hayır erişemez. Witwiser Google Chrome eklentisi olarak geliştirilmiştir. Eklentinin dosyalarınıza erişim yetkisi yoktur. İstenilen yetkiler ile ilgili yine de çekince duyuyorsan Chrome için yeni profil nasıl oluştururum? makalesinde tarif edildiği gibi tamamen soyutlanmış bir Google Chrome oluşturabilirsin.  Ya da işletim sisteminde farklı bir kullanıcı oluşturarak devam edebilirsin.(question) Sınav sırasında birisi beni izliyor mu?

Hayır. Sınav sırasında seni kimse izlemiyor. Sınavın sonrasında Witwiser gerçekleştirdiğin oturumu değerlendirerek gerekli durumları değerlendiriciye bildirir. Bu durumda değerlendiriciler tüm oturumu izlerler.(question) Oturum kayıtlarını kimler görebilir?

Online sınavı seninle paylaşan ekip gerekli olması durumunda oturumu izleyebilir. Yetkili kişiler dışında farklı kişilerin oturumlara erişme yetkisi bulunmamaktadır.

 


(question) Bilgisayarım gereksinimleri karşılıyor mu?

Sınav öncesi Witwiser sistem gereksinimlerini otomatik olarak kontrol etmekte ve gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır. Sınava katılmadan önce sistem gereksinimlerini buradan kontrol edebilirsin.(question) Sınav başlangıç saati geldi ama sınava başlama butonu aktif olmuyor. Bunun nedeni nedir?

Sınava girilen bilgisayarın sistem saatinin güncel (Türkiye saati) olması gerekmektedir. Bilgisayarının time zone seçiminin UTC+03:00) Istanbul olduğundan emin olmalısın.


Nasıl Yaparım?

nasıl-yaparım
Content Report Table
blueprintModuleCompleteKeycom.atlassian.confluence.plugins.confluence-knowledge-base:kb-how-to-article-blueprint
contentBlueprintIde759a31c-74c9-40a8-975c-61fe765dbe4a
analyticsKeykb-how-to-article
blankDescriptionProvide step-by-step guidance for completing a task.
blankTitleHow-to article
spacesWITWISERTT
createButtonLabelAdd how-to article
labels
Content by Label
showLabelsfalse
showSpacefalse
cqllabel = "nasıl-yaparım" and space = "WITWISERTT"

Nasıl Çözerim?

nasıl-çözerim
Content Report Table
blueprintModuleCompleteKeycom.atlassian.confluence.plugins.confluence-knowledge-base:kb-troubleshooting-article-blueprint
contentBlueprintId4a7ad524-69da-42c8-a033-c99fe0481548
analyticsKeykb-troubleshooting-article
blankDescriptionProvide solutions for commonly encountered problems.
maxResults25
blankTitleTroubleshooting article
spacesWITWISERTT
createButtonLabelAdd troubleshooting article
labels
Content by Label
showLabelsfalse
showSpacefalse
cqllabel = "nasıl-çözerim" and space = "WITWISERTT"

Witwiser ile Sınav Deneyimi

Youtube embedded video
Height720
Width1280
Sourcehttps://www.youtube.com/embed/kwX34wx5tAs
NameWitwiser