İstanbul: +90 (216) 688 34 36 | Ankara: +90 (312) 265 07 08) hr@obss.com.tr

ONLINE SINAV UZAKTAN GÖZLEMLEME AÇIK RIZA METNİ

OBSS Uzaktan Gözlemleme sistemi potansiyel bir inceleme için seansınızı kaydedecektir. Bu kayıtlar şifreli olacaktır ve sadece yetkili kullanıcılar bu kayıtlara erişebilecektir. Aşağıda listelenen kayıt çeşitleri sisteminizi ve çevrenizi tespit etmemizi takiben başlayacaktır.

OBSS Uzaktan Gözlem sistemi güvenlik tedbirleri amacıyla aşağıdaki uygulamaları aktif hale getirecektir.

Video KaydıSes KaydıEkran KaydıWeb Trafik KaydıMouse Hareketleri KaydıSistem Gereksinimleri
Sekmeler kapatılacaktırKopyala/Yapıştır engellenecektirSağ tıklama engellenecektirSekme değişimi engellenecektirTam ekran etkin hale gelecektirYazdırma etkisizleştirilecektir

Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Uzaktan gözlemleme yapmamız sınavda ve işe alımda eşitliği sağlamak ve ayrımcılığı engellemek için gereklidir. Bu yüzden Uzaktan Gözlemleme uygulamasına onay vermeden çevrimiçi sınava giremezsiniz; fakat Uzaktan Gözlemleme ve sınava katılım ile ilgili bir sorun yaşamanız durumunda hr@obss.com.tr e-posta adresine mesaj atarak bize ulaşabilir ve online sınavınızı gerçek bir gözetmen eşliğinde OBSS’nin İstanbul genel merkez ofisinde, OBSS’nin sağlayacağı bilgisayar ile OBSS tarafından belirlenen gün ve saatte yapılmasını talep edebilirsiniz.

Sınav kurallarını anladım, kabul ediyorum ve yukarıda belirtilen verilerimin Gizlilik Politikası’nda belirtilen şekilde ve amaçlarla işlenmesine ve Şirketin takdirine bağlı olarak Amazon dahil yurtdışı sunucularında işlenmesine ve aktarılmasına izin veriyorum. Bu izin, yalnızca yukarıdaki tabloda belirtilen veriler için geçerlidir, Gizlilik Politikası’nda yer alan sınav sonucu ve kimlik bilgileri gibi diğer veri kategorilerine dair işleme faaliyetlerini kapsamaz.