İstanbul: +90 (216) 688 34 36 | Ankara: +90 (312) 265 07 08) hr@obss.com.tr

Üniversite İlişkileri

OBSS olarak, genç bilgisayar mühendisi adaylarının bilişim sektörüyle etkileşimlerini artırmayı, kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olmayı amaçlıyoruz. Onlara kariyer yolunda yeni bir pencere açmak amacıyla, kurulduğumuz günden bu yana genç mühendislere yönelik birçok eğitim, teknik seminer ve ödüllü yarışmalar düzenliyor, staj ve burs olanakları sağlıyoruz. Öğrencilerle kurduğumuz bu pozitif iletişim sonunda teknik heyecanı ve yetkinliği yüksek gençleri, OBSS ailesine kazandırmayı hedefliyoruz.

OBSS İşe Alım Günleri

Her yıl Türkiye’nin önde gelen üniversitelerini ziyaret ediyor, öğrencilerle iş görüşmeleri yapıyor ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinin en parlak ve en hevesli mezunlarını ekibimize kazandırıyoruz.

ITalent Roadshow

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine gidiyor, bilgisayar mühendisliği öğrencileri ile tanışıyor, teknik eğitim seminerleri ve ödüllü yarışmalar düzenliyoruz. Öğrencilerle kurduğumuz bu etkileşimin sonunda teknik heyecanı ve yetkinliği yüksek öğrencileri ekibimize kazandırmayı amaçlıyoruz.

OBSS Staj Programı

Her yıl düzenlediğimiz staj programı ile bilgisayar mühendisliği bölümlerinin en parlak öğrencilerini istihdam ediyoruz. Her sene gerçekleştirilen ve 1500’ün üzerinde başvuru alan bu program ile 10 üniversiteden 10 öğrenci seçiyoruz, programı tamamlayan en başarılı stajyerimizi ödül olarak Amerika’ya Java One etkinliğine gönderiyoruz.

iOS Young Talents

Her yaz mobil uygulama geliştirmeye uygun duyan, yetenekli ve hevesli gençlere iOS Young Talents staj programımız çerçevesinde staj olanağı sunuyor, mobil uygulama geliştirme dünyasının kapılarını onlar için aralıyoruz.

Java Yaz Okulu

Temmuz ve Ağustos aylarında İstanbul ve Ankara’da düzenlediğimiz bu etkinlikte Java konusundaki uzmanlığımızı ve bilgi birikimimizi genç bilgisayar mühendisi adaylarna aktarmayı; gençlerin bilişim sektörü ile etkileşimini artırmayı, kişisel ve mesleki gelişimlerine destek vermeyi amaçlıyoruz. Bilişim alanında nitelikli insan gücünün önemine inandığımız için, eğitimde başarılı olan gençlerin istihdamı ve bu programın sürekliliği de hedeflerimiz arasında yer alıyor.

OBSS Burs Programı

Her yıl 10 üniversiteden toplam 60 öğrenciye burs veriyoruz. Burs kapsamında öğrencilerimize sadece maddi destek vermekle kalmıyor, onlara yaptıkları projelerde de destek oluyoruz.